info@dtfl.pl  ///  +48 660 069 940

Integracja z Allegro | Integracja z Allegro | Referencja | evosoft.pl

Integracja z Allegro

Integracja sklepu internetowego z platformą sprzedaży internetowej Allegro pozwala na wystawienie aukcji Allegro na dany produkt bezpośrednio ze sklepu internetowego. Podstawowe właściwości produktu, takie jak cena, opis oraz zdjęcia są pobierane z właściwości produktu i eksportowane do właściwości aukcji.

Moduł oferuje także import informacji o zakupie z Allegro do sklepu. Import ten odbywa się w trzech etapach:

  1. import danych kontrahenta który dokonał zakupu z Allegro do sklepu (o ile oczywiście wcześniej nie istniał). Kontrahent znajdzie się na liście kontrahentów w sklepie.
  2. import danych o zakupie i utworzenie zamówienia dla danego kontrahenta na zakupiony towar
  3. rozpoznanie, czy zakupy dokonane przez klienta zostały połączone za pomocą formularza posprzedażowego, jeśli tak, to łączenie wszystkich zakupów wchodzących w zakres formularza pozakupowego w jedno zamówienie, i określenie jego metody płatności oraz wysyłki.

W skład integracji wchodzi również mechanizm pilnowania stanów magazynowych, czyli zakańczania aukcji, jeśli stan magazynowy produktu jest zerowy, co może mieć miejsce gdy zostanie złożone zamówienie na wszystkie sztuki danego towaru bezpośrednio w sklepie. Zaimplementowano także mechanizm automatycznego wznawiania zakończonych aukcji, o ile towary które mają być wystawione na tych aukcjach są dostępne.

W module dostępna jest lista aukcji zarówno trwających, jak i zakończonych, wraz z linkiem do Allegro oraz informacją na temat ilości wystawionych i sprzedanych sztuk.

Moduł pozwala także na łatwe ustawienie szablonu dla aukcji allegro, zarówno za pomocą edytora WYSIWYG, jak i zwykłego edytora tekstowego, z użyciem tagów, zastępowanych w procesie wystawiania aukcji odpowiednimi wartościami ze sklepu internetowego. Zredukowana do minimum jest także konieczność zarządzania tymi opcjami, które są wspólne dla każdej aukcji, takimi jak na przykład dostepne formy płatności, koszty wysyłki, format aukcji, itp. - ustawiamy je tylko jednorazowo przy konfiguracji modułu, z możliwością późniejszej zmiany.

« powrót